Trump összetörte az ukrán NATO-álmokat – Mandiner Harctér
Donald Trump beiktatásához közeledve már Zelenszkij is tárgyalna a fegyverszünetről, de feltételekkel. Az ukrán elnök NATO-tagságot szeretne, de erről Trump hallani sem akar.
A The Washington Times csütörtöki száma szerint az USA iraki kivonulása után Izrael jobb stratégiai helyzetbe kerül Irán megtámadásához.
Az amerikai csapatok iraki kivonulása után Bagdad még sokáig képtelen lesz megvédeni az ország légterét, ami jobb stratégiai helyzetbe hozza Izraelt ahhoz, hogy csapást mérjen Irán nukleáris létesítményeire – írta csütörtöki számában a The Washington Times.
Katonai szakértők ugyanakkor arra is felhívták a lapp figyelmét, hogy a támadás lehetősége az ellentétes irányban is megnyílik, s hogy Irán is felhasználhatja az iraki légteret és szárazföldet egy Izrael elleni támadáshoz. A lap szerint nem világos, hogy egy ilyen támadás esetén milyen szerep jutna a térségben – például Kuvaitban vagy Perzsa-öbölbe vezényelt hadihajókon - állomásozó amerikai harci repülőknek.
Leon Panetta védelmi miniszter decemberben kijelentette, hogy egy, az iráni nukleáris létesítmények ellen intézett légi támadás legfeljebb csak egy-két évvel vetné vissza az iszlám köztársaság atomfegyver-programját. Zalman Soval, Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök különmegbízottja szerint viszont egy olyan vezető esetében, mint Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök, az is döntő lehet, ha sikerülne három évnyi időt nyerni.